10. 11. 2023

Svatomartinská piva & Regionální pípa

Svatomartinská piva & Regionální pípa

Svatomartinská vína dnes ještě z licenčních důvodů prodávat nesmíme, tak Vám alespoň nabídneme naše svatomartinská piva. Letos máme dvě.

První je u nás tradiční již Svatomartinský ležák z portfolia piv pivovarů Lobkowicz. Vaří se v pivovaru Hlinsko v Čechách a specifické je tím, že se chmelí hlávkovým chmelem (ve většině pivovarů se používá chmel stlačený do tzv. pelet). A žateckým chmelem se zde rozhodně nešetřilo. Bohatá pěna, zlatavá barva, plné tělo a výrazná hořkost - to jsou všechno synonyma tohoto velmi povedeného ležáku.

Aby se to nepletlo, tak druhé pivo je také Svatomartinský ležák. Tento je však z pivovaru Tvarg z Velké Bystřice a zahajujeme s ním náš nový projekt s názvem Regionální pípa. To že na pípách rotujeme různá piva z řemeslných pivovarů na to jste zvyklí. Většinou jsme ale volila piva známějších minipivovarů z celé České Republiky. Aktuálně se zaměříme na pivovary okolní a ty Vám u nás postupně představíme.

Začínáme tedy relativně mladým pivovarem Tvarg, který vznikl v roce 2020 v památkově chráněných sklepích ve Velké Bystřici u Olomouce. Na kvalitu zde dohlíží zkušení sládek David Kapsia. Kromě klasických ležáků se zde vaří i svrchně kvašená piva z nichž hned tři najdete v naší pivní lednici. American Pale Ale 12%, India Pale Ale 14% a sezóní dýňový speciál. Čepovaný můžete ochutnat výše zmíněný Svatomartinský ležák, který je chmelený čerstvým (zeleným) chmelem z vlastní chmelnice pivovaru. 

Tak na zdraví!

Zpět na aktuality

2. 11. 2023

Svatomartinské hodování
10. - 12. 11. 2023

Více info
15. 10. 2023

Pondělní polední menu je zpět

Více info