Pink Nibbana – Crazy Clown

Pink Nibbana

13 ° / 7,2 % obj.

Crazy Clown

Ibiškové pivo odkvašené belgickým kmenem kvasnic. Více o něm na facebooku prozradil majitel a sládek pivovaru Kuba Rendl:

Pivo Pink Nibbana máme hodně rádi - je to takovej kyseláč nekyseláč. Kyselost totiž dodává ibišek, který nám tento saison krásně barví do růžova až červena.
Letos je navíc dietní, protože jsme nechali kvasnice dodělat svoji práci na 100% a v pivu nezbyl vůbec žádný cukr. Což znamená, že tato 13° má 7,2% alkoholu.
Takže se rychleji opijete ????
Jak jsme se vlastně dostali ke jménu Pink Nibbana?
Když jsme začínali, tohle bylo jedno z našich prvních piv a pojmenovali jsme ho Nirvana. Snažili jsme se, abychom nekopírovali jména aspoň českých piv (v celosvětovém měřítku je to horší) a po rešerši jsme zjistili, že Nirvana v ČR není. Ok, tedy, nechali jsme připravit etikety a pivo jsme vesele prodávali. Bohužel jsme se nepodívali do seznamu registrovaných značek.
Pak se nám ozval jakýsi namyšlený jouda, který nám napsal, že jsme nic, že on už vařil piva zahraničí (což z něj dělá automaticky nejlepšího sládka na světě, že jo) a že co si vůbec takové nicky, co teprve začaly, dovolují mu krást název na pivo, který má zaplacenej a že ho to stálo 60K. Což samozřejmě nerozporujeme, pivo jsme přejmenovali na Pink Nibbana (Nibbana je jen jiný název pro Nirvanu), vytiskli hromadu nových etiket, lahve přelepili a jelo se dál.
Nicméně jsme doufali, že jednou to slavné pivo Nirvana, ke kterému je zaplacená značka, budeme moci ochutnat….
A tak se teď po 6 letech ptáme - Nirvana kde?

druh Saison
cena 58 Kč / 0,4 l
Zpět na přehled