Restaurace Radniční sklípek Kroměříž

espresso Hausbrandt

Nekuřácká restaurace

Naše nekuřácká restaurace byla pro Vás znovu otevřena začátkem léta 2010 na místě legendární Vinárny Zlatý Kohout.

Naším cílem je poskytovat takové služby, abyste se u nás cítili jako na návštěvě u dobrých známých!

Kvalitní gastronomie

Gastronomie je jednoduchá. Necháváme vyniknout hlavní suroviny a nepřebíjíme je žádnými kořenícími přípravky a umělými ochucovadly. Nabídka pokrmů je užší. O to víc jsme připraveni reagovat na všechny Vaše požadavky. Nebojte se nás požádat o přípravu pokrmu, který jste v naší nabídce nenalezli. Dovolí-li nám to zásoba surovin, bude nám ctí Vám vyjít vstříc.

Víno, mošty i káva

Velice hrdi jsme na naši nabídku nápojů. Ať je to víno od pana Leblocha z Velkých Bílovic, chutné mošty z Lažan, čaje z „férového obchodu“, nebo káva připravená vyškolenými baristy.

Speciality

V říjnu 2010 jsme byli úspěšně zařazeni do projektu Czech Specials, v kterém jsme se zavázali nabízet vždy alespoň jednu národní a jednu regionální kulinářskou specialitu, splňovat přísná hygienická kriteria a řídit se zásadami poctivého prodeje!

Soukromé akce

Rádi pro Vás zorganizujeme různé akce! Sestavíme Vám speciální menu, připravíme raut, zajistíme živou hudbu apod.

Historie Radničního sklípku

Naproti radnici v ulici Kovářská stojí dům č. 20, jenž nese historické jméno Zlatý kohout. Suterén domu byl v polovině 60. let přebudován a místo obchůdků, zde byla otevřena Valtická vinárna Zlatý kohout. Pamětníci musí s radostí vzpomenout na obsluhu s prvorepublikovou noblesou, víno podávané do džbánků, chlazené „sedmičky“ a k tomu nezbytné pražené mandličky. Po krátkém zhoupnutí, kdy vinárnu vystřídala Jarošovská pivnice se z „Kohouta“ stala sběrná provozovna, kdy zde končili všichni místní flamendři. Charakteristickým znakem byla hustá mračna cigaretového kouře prosáknutá vůní topinek s česnekem.

zahrádka Radničního sklípku v Kovářské ulici

V roce 1990 se poprvé objevil název Radniční sklípek, kdy byla vinárna první zprivatizovanou provozovnou RaJ. Byly zde pořádány taneční večery, posezení u cimbálu a jiné akce, které se staly velmi oblíbenými. Nicméně doba si žádala rozšíření služeb a tak přišla v roce 1992 náročná rekonstrukce, aby v roce následujícím byla otevřena nově vyvařující provozovna.

Nastala zlatá dekáda Radničního sklípku a restaurace byla vyhlášená v širokém okolí. V roce 2004 byla restaurace dána do podnájmu, ovšem kvalita ustrnula a podnájem musel být ukončen. Během loňské zimy proběhla vnitřní oprava se záměrem vinárenského stylu provozu bez kuchyně. Zákazníci si však již zvykli na vyvařující restaurace a tak v létě provozovnu převzali manželé Jandovi, kteří chtějí navázat na zašlou slávu Radničního sklípku.


Provozní doba

Pondělí - čtvrtek 10.00 – 22.00
Pátek 10.00 – 0.00
Sobota 10.00 – 0.00
Neděle 10.00 – 18:00

Aktuality e-mailem

Pokud si přejete odebírat informace o aktualitách a speciálních akcích, vložte svoji e-mailovou adresu. Na vyžádání je možné zasílání zrušit.

Dnešní menu

Polévky:

Čočková s párkem (1, 9)
Kuřecí s masem a nudlemi (1, 3, 9)

Valašská kotleta (zapečená s anglickou a zelím) (120 g)

brambory (7, 9)
Cena: 105,- Kč

Široké nudle s mákem a cukrem (300 g)

(1, 3, 7)
Cena: 95,- Kč

Kuřecí paličky barbecue na trhaném salátu (120 g)

chléb (1)
Cena: 105,- Kč
Czech Specials

Radniční sklípek je certifikovanou restaurací v projektu Czech Specials.

Radniční sklípek je členem AHR:

Asociace hotelů a restaurací České republiky
free wi-fi hotspot

Pro hosty restaurace máme bezdrátové připojení (wifi) zdarma.

Jsme na Meníčka.cz

Akceptujeme tyto platební karty a stravenky (stravenky přijímáme pouze v pracovní dny na platbu poledního menu):

Akceptujeme tyto platební karty a stravenky (stravenky přijímáme pouze v pracovní dny na platbu poledního menu): VISA, VISA Electron, Maestro, MasterCard, American Express, JCB cards, Diners club, Ticket Restaurant, Gastro pass, Chéque Déjeuner


Všechny osobní údaje poskytnuté na stránce www.radnicnikm.cz, zejména e-mailová adresa, jsou považovány za důvěrné a budou využity pouze pro potřeby restaurace Radniční sklípek Kroměříž za účelem zasílání denních menu, speciálních akcí a nabídek a nebudou poskytnuty třetím osobám. Na základě výzvy je možné osobní údaje odstranit z databáze Radničního sklípku.