Sedm spolčených
12° / Alk. 4,9 % obj.

Sedm spolčených

Budějovický Budvar

Plzeň nebo Budvar? Sparta nebo Slavia? Zahoďme předsudky u tohoto piva není podstatné na kterou stranu se přikláníte. Dle mého ani není podstatné, že Budvar k uvaření tohoto piva přizval hned šest sládků z vyhlášených českých minipivovarů – Jakuba Sychru z pivovaru Clock, Pavla Palouše z Cobolisu, Tomáše Mužíka ze Zichovce, Braňa Slováka z Antoše, Petra Bohánka z Permonu a Michala Voldřicha ze Zvíkova. Mimochodem piva všech těchto pivovarů najdete v naší pivní lednici. Čím je tedy pivo 7 spolčených zajímavé, že se probojovalo na naši rotující pípu?
Samozřejmě Budvar je pro každého pivního znalce zajímavé pivo. Jako jeden z mála pivovarů používá na chmelení výhradně hlávkový chmel (ostatní pivovary používají chmel granulovaný), v pivu je dominantní linka sladová a chmelení je pouze jemné. Velmi podobné je to i v této limitované edici, kde však chmel hraje hlavní úlohu. Budvar na tuto várku použil víceméně celou úrodu experimentálního chmele Mimóza (150 kg na 300 hl). Ten je specifický vysokým poměrem beta hořkých kyselin (7 %) vůči alfa hořkým kyselinám (1,7 %). Zatímco alfa hořké kyseliny při chmelovaru tzv. isomerují tím jsou v pivu rozpustné a dávají mu hořkou chuť, isomerace beta hořkých kyselin má minimální vliv na jejich rozpustnost, takže do piva přináší zejména aroma. Výsledkem je krásně květinově voňavé pivo s velmi jemnou hořkostí. Delikátní záležitost. Na zdraví!


Provozní doba

Výdejní okénko:
pondělí - pátek 11.00 – 18.00
Rozvoz jídla:
pondělí - sobota 11.00 – 21.00
neděle 11.00 – 15.00
Czech Specials

Radniční sklípek je certifikovanou restaurací v projektu Czech Specials.

Asociace hotelů a restaurací České republiky

Radniční sklípek je členem AHR.

free wi-fi hotspot

Pro hosty restaurace máme bezdrátové připojení (Wi–Fi) zdarma.


Akceptujeme tyto platební karty a stravenky:

Akceptujeme tyto platební karty a stravenky (stravenky přijímáme pouze v pracovní dny na platbu poledního menu): VISA, VISA Electron, Maestro, MasterCard, American Express, JCB cards, Diners club, Ticket Restaurant, Gastro pass, Chéque Déjeuner

Stravenky přijímáme pouze v pracovní dny na platbu poledního menu.Všechny osobní údaje poskytnuté na stránce www.radnicnikm.cz, zejména e-mailová adresa, jsou považovány za důvěrné a budou využity pouze pro potřeby restaurace Radniční sklípek Kroměříž za účelem zasílání denních menu, speciálních akcí a nabídek a nebudou poskytnuty třetím osobám. Na základě výzvy je možné osobní údaje odstranit z databáze Radničního sklípku. V některých případech ukládáme cookies – používáním webu s tím souhlasíte.